Spotkanie Excelsior kontra Feyenoord na obiekcie Van Donge & De Roo Stadion: 2-4

W minioną sobotę, 25 listopada, odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Excelsior i Feyenoord w ramach trzynastej kolejki Eredivisie. Mecz rozegrano na Van Donge & De Roo Stadion, a zakończył się zwycięstwem drużyny Feyenoord 4-2, pomimo remisu 1-1 na przerwę.

Mecz piłki nożnej: Excelsior - Feyenoord 2-4

Data: 25 listopada 2023, godzina 15:30

Liga: Eredivisie, Kolejka: 13

Miejsce: Van Donge & De Roo Stadion

Sędzia Główny: Serdar Gozubuyuk (Holandia)

Mecz rozpoczął się od mocnego tempa, obie drużyny miały szansę zdobycia bramki. W 6. minucie S. Giménez zdobył pierwszego gola dla Excelsior, radość kibiców była nie do opisania. Jednak szybko odpowiedział T. Parrott, wyrównując wynik na 1-1. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny do ostatnich minut pierwszej połowy.

Po przerwie goście wzmocnili swoje ataki, w 61. minucie S. Giménez zdobył swoją drugą bramkę, dając Feyenoord prowadzenie 2-1. Następnie Q. Timber i L. Lamprou trafili kolejno, ustalając wynik na 3-2 dla drużyny gości. Mimo zaangażowania i starań Excelsior, S. Giménez zdobył swoją trzecią bramkę, ustalając wynik na 4-2 dla Feyenoord. Kibice obu drużyn byli bardzo zaangażowani, dopingowali swoich ulubieńców do ostatniego gwizdka sędziego.

W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, aż w 82. minucie S. Giménez skompletował swoją hat-tricka. Feyenoord wygrywa 4-2, a kibice świętują zwycięstwo swojej drużyny. Excelsior musi pogodzić się z porażką, ale na pewno będzie starał się o rewanż w kolejnych meczach.

Żółte kartki zostały pokazane Kianowi Fitz-Jim z Excelsior w 56. minucie oraz Igorem Paixão z Feyenoord w 78. minucie.

Co do czerwonych kartek, żadna z drużyn nie otrzymała takiej kary.