Spotkanie pomiędzy Heerenveen oraz Feyenoord dnia 2024-03-17 13:30 na obiekcie Abe Lenstra Stadion: 2-3

Wczorajszy mecz pomiędzy Heerenveen a Feyenoord był prawdziwą uczta dla fanów piłki nożnej. Choć spotkanie zakończyło się zwycięstwem Feyenoord 3-2, to emocje sięgały zenitu do samego końca. Mecz odbył się 17 marca o godzinie 13:30 na Abe Lenstra Stadion w ramach 26. kolejki Eredivisie. Wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1, ale druga połowa dostarczyła nam wiele niezapomnianych momentów.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Heerenveen a Feyenoord

Na uroczystym Abe Lenstra Stadion, w ramach 26. kolejki Eredivisie, doszło do starcia pomiędzy drużynami Heerenveen i Feyenoord. Sędzią głównym spotkania był Jochem Kamphuis z Holandii.

Pierwsza połowa rozpoczęła się pełnym entuzjazmu z obu stron. W 17. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą M. Köhlerta, który wykończył świetną akcję z udziałem C. Nunnely'ego. Jednak goście szybko odpowiedzieli, a w 37. minucie L. Ivanušec doprowadził do wyrównania po zagraniu M. Wieffera.

Po przerwie Heerenveen wróciło z determinacją, a M. Köhlert kolejny raz wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie 2-1 w 64. minucie po asyście O. Sahraouiego. Niestety dla gospodarzy, Feyenoord nie zamierzał się poddać. W 74. minucie to Igor Paixão strzelił gola na 2-2, przed końcówką pełną emocji.

W ostatnich chwilach meczu Feyenoord zadał decydujący cios. A. Ueda zdobył bramkę na 2-3 w 88. minucie, przewracając marzenia kibiców Heerenveen o zwycięstwie.

Emocje sięgały zenitu, a na boisku nie brakowało intensywnych pojedynków. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę, co zaowocowało kartkami dla zawodników. Mickey van der Hart otrzymał żółtą kartkę dla gospodarzy w 69. minucie, natomiast Timon Wellenreuther został ukarany wśród gości już w 18. minucie.

Po zakończonym meczu obie ekipy mają już plany na przyszłość. Dla Heerenveen kolejno czeka starcia z Waalwijk, Twente oraz Utrechtem. Natomiast dla Feyenoord zaplanowane są mecze z Utrechtem, FC Volendam oraz rywalskim Ajaksem.