Mecz Feyenoord vs Vitesse zakończony wynikiem 4-0

W meczu należącym do 9. kolejki Eredivisie, drużyna Feyenoord pewnie pokonała Vitesse wynikiem 4-0 na Stadionie Feijenoord. Gospodarze kontrolowali spotkanie od samego początku, prowadząc już 2-0 na przerwę. Mecz nie wymagał dogrywki ani serii rzutów karnych. Sędzią tego spotkania był Bas Nijhuis z Holandii.

Przebieg meczu:

W ramach 9. kolejki Eredivisie doszło do spotkania pomiędzy drużynami Feyenoord i Vitesse na stadionie Feijenoord. Mecz odbył się w dniu 21 października 2023 roku o godzinie 19:00. Obie drużyny zaprezentowały się w pełni profesjonalnie, ale to gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Mocny start gospodarzy

Po pierwszym gwizdku sędziego, drużyna Feyenoord wyraźnie zdominowała swojego rywala. Już w 7. minucie meczu, C. Stengs strzelił pierwszego gola, wprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Kapitalna asysta Q. Timbera znacznie ułatwiła zadanie Stengsa, który bezbłędnie umieścił piłkę w siatce. Wynik 1-0 dla gospodarzy wprawił kibiców w ekscytację, a atmosfera na stadionie robiła się coraz bardziej gorąca.

Vitesse nie potrafiło odpowiedzieć skutecznym atakiem, a to Feyenoord kontynuowało swoją ofensywę. W 37. minucie S. Giménez podwoił przewagę gospodarzy, wykorzystując świetną asystę od C. Stengsa. Gole tego zawodnika były zasłużoną nagrodą za jego znakomitą grę.

Przewaga Feyenoord rośnie

Po przerwie, drużyna Feyenoord nie zwalniała tempa. W 49. minucie L. Geertruida wpisał się na listę strzelców, posyłając piłkę do siatki po asyście S. Giméneza. Wynik 3-0 dla gospodarzy sprawiał, że Vitesse coraz bardziej traciło nadzieję na odwrócenie losów meczu.

Niezrażona przewagą, drużyna Feyenoord kontynuowała swoje ataki, a Vitesse broniło się jak mogło. W 85. minucie A. Milambo dołożył czwarty gol dla gospodarzy, wykorzystując doskonałą asystę od L. Sauera. Bramka ta przypieczętowała losy spotkania, a kibice Feyenoord nie mogli być bardziej zadowoleni z występu swojej drużyny.

Kartki dla zawodników

W trakcie meczu sędzia Bas Nijhuis ukarał kartką żółtą jednego zawodnika Vitesse. Dominik Oroz już w 28. minucie otrzymał upomnienie za faul. Na szczęście, pozostałe akcje nie wymagały interwencji sędziego, a gra była fair dla obu drużyn.

Podsumowanie

Mecz zakończył się imponującym zwycięstwem drużyny Feyenoord nad Vitesse. Wynik 4-0 dla gospodarzy nie pozostawiał wątpliwości, że to właśnie ta drużyna była dominująca na boisku. Świetne występy C. Stengsa, S. Giméneza, L. Geertruidy i A. Milambo przyniosły Feyenoordowi zasłużone trzy punkty.

W następnych meczach Feyenoord zmierzy się z drużynami Lazio, Twente i Waalwijk. Z kolei Vitesse czeka rywalizacja z PEC Zwolle, Groene Ster i GO Ahead Eagles. Obie drużyny mają teraz szansę udowodnić swoją siłę w kolejnych spotkaniach Eredivisie.